Mali kucharze!

Grupa Małych Poszukiwaczy w ostatnim czasie w kucharzy się zamieniła i zdrowe kanapki stworzyła. Celem naszych zajęć było rozwijanie aktywności, samodzielności oraz świadomości dotyczącej prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Dzieci poznały nowe smaki, kolory i warzywa. Miały okazję poznać również podstawowe przybory kuchenne, których używamy w życiu codziennym, stosując oczywiście zasady bezpieczeństwa. Podczas zajęć kroili, mieszali, dotykali i smakowali . Własnoręcznie przygotowali kanapki, które w mgnieniu oka znikały z talerzy. Kuchcikowanie to doskonalenie czynności samoobsługowych oraz kształtowanie poczucia własnej wartości. Dzięki tym zajęciom dzieci wyrabiają umiejętności życia codziennego.