Mali poszukiwacze figlują w kisielu!

W tym tygodniu świetnie bawiliśmy się masą sensoryczną z kisielu. Takie zabawy sensoryczne dostarczają dzieciom różnorodnych bodźców, które stymulują ich zmysły i pomagają ukształtować prawidłową integrację sensoryczną. To od niej zależy przetwarzanie w mózgu różnych bodźców, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu.

Zaburzenia integracji sensorycznej potrafią skutecznie uprzykrzyć dziecku życie, zarówno na etapie przedszkolnym jak i w dorosłości, dlatego warto organizować dzieciom zabawy sensoryczne, które pomagają im nie tylko prawidłowo rozwijać się, ale także oswajać z rzeczami, które powodują
u nich lęk.

Dziś prezentujemy rodzicom bardzo prostą i przyjemną zabawę w kisielu, stymulującą zmysł dotyku, węchu i wzroku. Było brudno, wesoło i pysznie!