Marchewki!

„Na marchewki urodziny Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita I o zdrowie grzecznie pyta.”

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowaliśmy w grupie Małych Poszukiwaczy Dzień Marchewki. W tym dniu każde dziecko otrzymało znaczek marchewki. Głównym celem zajęć, było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych  - z marchewką, jako główną bohaterką dnia. Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw. Śmiechu i zabawy było co niemiara, ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich - marchewkowy - zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie nasze Pociechy będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte!